Oscar’da bu yıl kırmızı halı geçidi olacak mı?

Oscar’da bu yıl kırmızı halı geçidi olacak mı?

Bu sene Oscar töreni katılımcıları kırmızı halıda durup, hepimizin merakla beklediği ikonik pozlarını verebilecek mi? Yüzlerinde maske mi olacak yoksa tepki toplama pahasına maskelerini bir süreliğine çıkarıp o meşhur Hollywood gülüşleriyle ekranları aydınlatabilecekler mi? Bekleyip göreceğiz…

Oscar töreni yalnızca sektörü ilgilendiren bir sinema etkinliği değil. Oscar töreni tüm dikkatleri üzerine çeken ve katılımcıların kostümlerinden, kazananların kürsüde yaptıkları konuşmalara kadar yankıları aylarca, hatta yıllarca devam eden, Dünya’nın en gösterişli şovu.

Michael Moore’un 2003 Oscar töreninde yaptığı Bush karşıtı konuşma, Jennifer Lawrence’ın En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü almak için sahneye doğru yürürken merdivenlere kapaklanması ya da 2017 senesinde En İyi Film kategorisinde yaşanan küçük bir kaza, zarfların karışması, sonucu yanlış filmin anons edilmesi unutulmaz Oscar anları arasında tarihteki yerini çoktan aldı.

Tarihte yerini alan çok önemli Oscar anlarından bir diğeri ise şüphesiz Dolby Theather’ın önündeki uzun kırmızı halı geçidindeki birbirinden şık aktristlerdi. Elbette törene çok şık kostümlerle gelen aktörler de oldu ama hiçbiri Gwyneth Paltrow’un pembe saten Ralp Lauren’i kadar akıllarda kalmadı.

Sunucular arasında Brad Pitt de var!

Her yıl Şubat ayı sonunda gerçekleşen, ancak bu sene pandemi nedeniyle 25 Nisan’a ertelenen törende kırmızı halı geçidi olup olmayacağı bilinmiyor ancak konuşulanlara göre kısıtlı sayıda katılımcı ve basın çalışanının alınacağı alanda kontrollü çekimler gerçekleştirilebilecek.

Törene davet edildiği kesinleşen isimlerden bazıları Angela Bassett, Halle Berry, geçen yıl En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan Bong Joon Ho, Don Cheadle, Bryan Cranston, Laura Dern, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Joaquin Phoenix, Brad Pitt, Reese Witherspoon, Renée Zellweger ve Zendaya. Zira bu isimlerin tamamı törende sunuculuk yapacak.

Sadece sunucuların, adayların ve katılımcıların yer alacağı törenin mutlaka görülmesi gereken bir şova dönüştürülmesi için yapımcıların epey uğraş verdiği konuşulanlar arasında.

Törenin yapımcıları Jesse Collins, Stacey Sher ve Steven Soderbergh yaptıkları bir açıklamada, “Film gibi ödül töreni yaklaşımına uygun olarak, gerçekten yıldızlardan oluşan bir kadro oluşturduk. Çok fazla ışık olacak, güneş gözlüğü gerekebilir” dedi.

Çok sıkı önlemlerin alınacağı tören alanında başka hangi şaşırtıcı sürprizleri göreceğimizi henüz bilmiyoruz ama bu yıl göremeyeceğiz tek şeyin birbirini gördüğünde çığlıklar atarak sarılan Hollywood ünlüleri olacağı kesin.

Sinema eleştirmeni Mehmet Açar ve Yönetmen Michael Önder bu yıl 93.’sü düzenlenen Akademi Ödülleri öncesinde Neo Skola için bir araya geldi.

2021 Oscar Adayları ve Tahminleri

https://www.youtube.com/watch?v=-0dcaKvH3TY

Oscar’ın Hikayesi: Akademi Ödülleri’nin Bilinmeyen Tarihi

https://www.youtube.com/watch?v=sjPKOMeMZlk

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Total
0
Share