Ekip Arkadaşlarınız ve Bağlantılarınız için En İyi Yılbaşı Hediyesi Önerileri

İş arkadaşları için hediye seçmek her zaman en zor konulardan biri, haklısınız. Neyse ki kurumsal yılbaşı hediye önerilerimiz sayesinde bu sene seçim yapmak sizin için çok daha kolay olacak!

 

Evlerde ve sokaklarda yılbaşı heyecanı çoktan başladı. Çam ağaçları ışıl ışıl süslenirken, kırmızı ve yeşil renklerin büyülü armonisi hemen her sokağı sarıp sarmaladı. Bu renkli geri sayımla birlikte yılbaşı ruhunun hissedilmeye başlandığı yerlerden biri de iş yerleri! Hele de ofiste yılbaşı çekilişi yapıldıysa, işte o zaman geri sayımın insana heyecandan çok tedirginlik vermesi işten bile olmuyor. 

 

Üst düzey yöneticiler, yıl boyunca dirsek dirseğe çalışılan ekip arkadaşları, özel projelerle ilgilenen küçük takımlar… Yılbaşı çekilişi sonrasında kendinizi pek de tanımadığınız birine hediye seçmeye çalışırken bulabilirsiniz. Diğer yandan, ofisteki en kafa dengi olan ve kahve molalarında onsuz yapamadığınız arkadaşınız da sizden muhtemelen ufak da olsa bir hediye bekliyor. Neyse ki kurumsal yılbaşı hediye önerilerimizle bu süreci kolayca geride bırakmanız mümkün!

1. İş Yerinde Üst Kademeye Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır?

colleagues-celebrating-christmas-party-office-smiling-giving-presents Ekip Arkadaşlarınız ve Bağlantılarınız için En İyi Yılbaşı Hediyesi Önerileri

Yöneticiye veya patrona yılbaşı hediyesi seçmenin zorluğu malum! Hem bazı sınırları korumak adına çok samimi bir hediye vermemelisiniz hem de pahalı veya lüks bir hediyeyle aşırıya kaçmamalısınız. Neyse ki vereceğimiz önerilerle bu konuda nokta atışı seçimler yapabilirsiniz!

1.1. Masa Üstü Planlayıcı

Masa üstü planlayıcı yöneticinizin en çok işine yarayacak hediyelerden biri. Bu planlayıcı modelinin genellikle bilgisayarın önünde konumlanması, onu daha da mükemmel bir yılbaşı hediyesi yapıyor. Yöneticinizin hiçbir programı kaçırmamasında sizin de katkınız olsun istiyorsanız, bu öneriye şans verebilirsiniz!

1.2. Kahve Seti

Kahve gurmesi bir yöneticiniz varsa ona özel bir kahveden ve kupadan oluşan mütevazı bir set hediye edebilirsiniz. Ofisteki anlara lezzet katmak için ideal bir yılbaşı hediyesi alternatifi!

1.3. Sağlık Eğitimleri

Klasiklerin dışına çıkmak istiyor ve patronunuza maddi hediyelerden ziyade daha anlamlı bir armağan vermek istiyorsanız, ona ilgileneceği konularla ilgili eğitimler satın alabilirsiniz. Örneğin; yöneticiniz sağlığına özen gösteriyorsa veya onun iyiliği için bu konuda biraz daha dikkatli olmasını istiyorsanız, kendisine düşünceli yönünüzü gösteren bir “Sağlık” eğitimi hediye edebilirsiniz. Neo Skola’nın bu zengin kategorisinde yer alan eğitimlerle, patronunuzun uykudan beslenmeye kadar pek çok önemli alanda farkındalık kazanmasını sağlayabilirsiniz!

1.4. Mum

Kadın patrona hediye için güzel kokulu mumlara bir şans verebilirsiniz. Bu sayede patronunuzun masa dekorasyonuna hoş bir dokunuş katarken, eşsiz kokularla rahatlatıcı molalar vermesini de sağlayabilirsiniz.

1.5. Sinema Eğitimleri

“Patrona yılbaşı hediyesi ne alınır?” diye düşünürken, hobilerini göz önünde bulundurmak kesinlikle en iyi yol! Eğer sinemayla ilgilenen bir patronunuz varsa, ona Neo Skola’nın “Sinema” kategorisinden bir eğitim hediye edebilirsiniz. Böylece patronunuzun Amerikan sinema tarihinden senaryo eğitimine kadar profesyonel bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz!

1.6. Termos Kupa

İnsan yoğun olunca gözü ne çay ne de kahve görüyor. Haliyle masadaki dolu bardaklar olduğu gibi geri taşınıyor. Yoğun mesai saatlerinin en hayat kurtarıcı eşlikçilerinden biri de bu yüzden termos kupalar! Kahve ya da çayları uzun süre sıcak tutmaya yardımcı olan bu kupalar, patronunuzun veya müdürünüzün içini ısıtacak bir hediye fikri.

1.7. Masa Saati

Gündeminizdeki soru ister “Kadın patrona ne hediye alınır?” ister “Erkek müdüre ne hediye alınır?” olsun. Sizden üst kademede olan birine hediye alırken, masa saati en risksiz seçeneklerden biri. Şık ve modern görünüme sahip bir masa saatiyle yöneticinize eşsiz bir yılbaşı hediyesi sunabilirsiniz!

1.8. Tarih ve Sanat Eğitimleri

Çalışanlarının gelişimine değer veren bir patronunuz varsa, bu yılbaşında siz de onun gelişimine katkı sunacak birbirinden değerli eğitimler satın alabilirsiniz. Neo Skola’nın “Tarih” ve “Sanat” kategorilerinde yer alan eğitimler sayesinde patronunuza hoş ve alışılmadık bir armağan verebilirsiniz.

2. İş Arkadaşına Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır?

you-make-christmas-work-extra-special-shot-young-businessman-businesswoman-exchanging-christmas-gifts-modern-office Ekip Arkadaşlarınız ve Bağlantılarınız için En İyi Yılbaşı Hediyesi Önerileri

Ofiste yapılan yılbaşı çekilişinden dolayı ya da sadece içinizden gelerek iş arkadaşınıza yılbaşı hediyesi almayı planlıyor olabilirsiniz. “İş arkadaşına yılbaşı hediyesi ne alınır?” sorusunu ortadan kaldıracak hediye önerilerini sizin için sıraladık!

2.1. Gürültü Önleyici Kulaklık

Ofiste veya ortak çalışma alanlarında yüksek sese maruz kalmak çok olası. Özellikle sese hassas bir iş arkadaşınız varsa, bu durumun etkilerini yakından gözlemlemiş olabilirsiniz. Peki, gürültü önleyici kulaklık hediyesiyle iş arkadaşınıza düşünceli bir yılbaşı armağanı vermeyi düşünür müsünüz?

2.2. Makaron

Yılbaşı çekilişi hediye listenize lezzet dolu bir alternatif ekleyebilirsiniz! Ağzının tadını bilen yan masa arkadaşınızı mutlu etmek için ona 12’li veya 24’lü bir makaron kutusu hediye edebilirsiniz. Bu tatlı hediye karşısında mest olmaması imkansız!

2.3. Liderlik ve Pazarlama Eğitimleri

İş arkadaşınızın kariyerine anlamlı bir katkıda bulunmak isterseniz, ona mesleki yetkinlik kazandıracak eğitimler hediye edebilirsiniz. Neo Skola’nın “Liderlik” ve “Pazarlama” kategorilerinde yer alan eğitimler iş arkadaşınız için değerli birer hediye olabilir. Üstelik eğitim sonunda alacağı sertifikalar sayesinde öz geçmişini güçlendirmesine de katkıda bulunabilirsiniz!

2.4. Sürdürülebilir Yaşam Kiti

İş arkadaşınız gelecek yılda daha çevre dostu bir yaşam benimsemeyi hedefliyorsa ya da buna siz vesile olmak istiyorsanız, ona sürdürülebilir ürünlerden oluşan bir kutu hediye edebilirsiniz. Metal/cam pipet, su matarası, bambu çatal-kaşık ve tekrar kullanılabilir bez keselerden oluşan işlevsel ve doğa dostu bir kutu hazırlayabilirsiniz.

2.5. Eğlenceli Kupalar

“Yılbaşı çekilişinde bir erkeğe ne alınır?” diye düşünüyor ve işin içinden çıkamıyorsanız, erkek çalışma arkadaşınızın yüzünü güldürecek eğlenceli bir kupa satın alabilirsiniz. Bu biraz klasik bir fikir gibi görünebilir ama iş arkadaşınızı mutlu edeceği şüphesiz! Kupayı iş arkadaşınızı tanımlayan kelimelerle zenginleştirebilir, her kullanıldığında gülümsetecek muzip bir hediye yaratabilirsiniz.

2.6. Yetkinlik Gelişimi ve Satış Eğitimleri

İş arkadaşınızın mesleğinde daha başarılı olacağına inanıyor fakat bu konuda biraz desteğe ihtiyacı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Öyleyse yeni yılda yeni başarılar kazanmasına katkıda bulunacak eğitimlerle bu gelişimine ortak olabilirsiniz. Neo Skola’nın “Yetkinlik Gelişimi” kategorisindeki “Sunum Becerileri Eğitimi” veya “Satış” kategorisindeki “Temel Satış Becerileri” eğitimleriyle iş arkadaşınıza benzersiz bir yılbaşı hediyesı verebilirsiniz!

3. Ekip için Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır?

sharing-christmas-spirit-shot-group-businesspeople-celebrating-during-christmas-party-work Ekip Arkadaşlarınız ve Bağlantılarınız için En İyi Yılbaşı Hediyesi Önerileri

Bir yönetici olarak, neredeyse ailenizden bile daha çok vakit geçirdiğiniz ekip arkadaşlarınıza hem tek tek hem de toplu kullanıma uygun hediyeler alabilirsiniz. Böylece iş yerinde yılbaşı hediyesi seçiminizi herkesi mutlu edecek alternatiflerden yana yapabilirsiniz. Peki, ekip için yılbaşı hediyesi önerileri neler olabilir dersiniz?

3.1. Çay Seti

“Çay olmazsa olmaz!” diyen çay tutkunu ekibiniz için dünya çaylarından hazırlanmış bir paket hazırlayabilirsiniz. Çalışanlarınızı farklı lezzetlerle buluştururken, çalışma ortamınızı da mis kokularla donatabilirsiniz!

 

3.2. Kahve Seti

Kahvesiz bir mesai hayal edemeyen ekibiniz için dünya kahvelerinden hazırlanmış bir paket satın alabilirsiniz. Böylece tüm çalışanlarınızın lezzetli bir mola vermesini sağlayabilirsiniz!

3.3. Minik Not Defterleri

Tüm ekip arkadaşlarınıza benzer tasarıma sahip minik not defterleri hediye edebilirsiniz. Böylece sene boyunca her an iş arkadaşlarınıza kendinizi sevimli bir şekilde hatırlatabilirsiniz.

 

3.4. Yaşam Kültürü Eğitimleri

Ekip arkadaşlarınızın ya da çalışanlarınızın her birine ilgilendikleri ve gelişmek istedikleri konularla ilgili eğitimler hediye edebilirsiniz. Neo Skola’nın “Yaşam Kültürü” kategorisi bunun için uygun seçeneklerle dolu. Örneğin; fotoğrafçılıkla ilgilenen ekip arkadaşınıza “Temel Fotoğrafçılık”, bitkilere dair özel bir ilgisi bulunan ekip arkadaşınıza “Saksılı Bitkilerinizle İyi Geçinmenin Sırları” ve hayvansever ekip arkadaşınıza “Köpek Eğitimi: Dostunuzla Anlaşma Kılavuzu” isimli eğitimleri hediye edebilirsiniz!

4. Müşteriye Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır?

smiling-woman-unpacking-christmas-gift-while-sitti-2022-11-09-04-58-08-utc-1 Ekip Arkadaşlarınız ve Bağlantılarınız için En İyi Yılbaşı Hediyesi Önerileri

Sene boyunca en çok vakit geçirdiğiniz kişilerden biri de şüphesiz müşterileriniz olmalı! Peki, müşterilere verilebilecek hediyelerin neler olabileceğini keşfetmeye hazır mısınız?

 

4.1. Bağış

Kurumsal müşteri hediyesi olarak hayır kurumlarına bağış yapmayı düşünebilirsiniz. Böylece hem müşteriniz adına iyi bir jest yapmış hem de hediye kabul etmeme riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Kuşkusuz ki bağış yapmak, müşterilerinizi çok mutlu edecek bir yılbaşı hediyesi!

4.2. Masa Takvimi

Masa takvimi hem işlevsel hem de risksiz bir yılbaşı hediye seçeneği. Kurumsal müşterilerinizin hoşuna gidecek olan bu tercih, ayrıca isteğe göre de kişiselleştirebilir!

 

4.3. Girişimcilik ve Finans Eğitimleri

Müşterinize nasıl bir hediye alacağınız konusunda kararsızsanız, eğitim hediyeleriyle hoş bir seçenek sunabilirsiniz. Örneğin; Neo Skola’nın “Girişimcilik” ve “Finans” kategorilerindeki eğitimleri inceleyerek müşterinize destekleyici bir yılbaşı hediyesi verebilirsiniz.

 

4.4. Ajanda ve Kalem 

Ajanda ve kalem kurumsal yılbaşı hediyelerinin vazgeçilmez ikisi! Hoş tasarıma sahip zamansız bir ajanda ve kaliteli bir kalemle müşterinizin kesinlikle beğeneceği bir yılbaşı hediyesi hazırlayabilirsiniz.

 

4.5. Gastronomi ve Müzik Eğitimleri

Müşterinizin gastronomiye ya da müziğe ilgisi olduğunu biliyorsanız, onun için Neo Skola’dan “Seni iyi tanıyorum.” mesajı veren bir eğitim satın alabilirsiniz. Örneğin; “Gastronomi” kategorisinde yer alan “Evde Kokteyl Hazırlama Rehberi” veya “Müzik” kategorisinde bulunan “Grup Kültürü ve Müzisyenlik Eğitimi” ile müşterinize görülmemiş bir yılbaşı hediyesi verebilirsiniz.

 

4.6. İşletmenizden Bir Hediye

Kurumsal müşterilerinize kendi işletmenize ait ürünlerden oluşan bir hediye de verebilirsiniz. Örneğin; yemek üzerine bir şirketiniz varsa müşterilerinize favori ürünlerinizden oluşan küçük sepetler hazırlayabilirsiniz.

 

10’u aşkın kategoriden onlarca eğitim, Neo Skola’da sizi bekliyor. Mesai saatlerinizi paylaştığınız değerli arkadaşlarınıza unutulmaz bir yılbaşı hediyesi vermek için Neo Skola eğitimlerini vakit kaybetmeden inceleyin!

Share this content:

Yorum yapın